Yeni Üyelik Oluştur


Bir kullanıcı adı seçin


Yukarıda belirttiğiniz eposta adresinizi tekrar girin

Üyeliğimi Oluştur

×
Üye Girişi

Giriş Yap

×
 • ’Kocası alevi kendisi ateist’

 • Hatay’ın Kırıkhan ilçesindeki yatılı bölge ortaokulu müdürü Ali Rıza Yılmaz’ın bir öğretmen için ‘Kocası Alevi kendisi ateist’ dediği, Aleviler için “Bunlar dinsiz, rahat giyinirler’’ gibi ifadeler kullandığı ortaya çıktı.

 • 2014-03-22 / 23:30:52
 • 0 Yorum
 • 1728 Kez Okundu
 • Punto:
  A
  A
  A


Kırıkhan Yatılı Bölge Ortaokulu müdürü Ali Rıza Yılmaz okulun alevi öğretmenlerine, ‘’Bunlar dinsiz, ateist ve açık seçik giyinirler’’ gibi ifadelerle nefret içerikli söylemler kullandığı ortaya çıktı. Yirmi üç öğretmenin görev yaptığı okulda müdür Yılmaz, bazı öğretmenleri, kişisel husumeti olan ve düşüncesine uymayan öğretmenlerle muhatap olmamaları konusunda uyardığı belirtildi. Okulun stajyer öğretmenine, ‘’alevi öğretmenlerle görüşmeye devam edersen stajyerliğin yanar’’ diye tehdit eden Yılmaz, ‘’alevi düşmanı olduğumu Kırıkhan halkı bilse beni kahraman ilan eder’’ ifadelerini kullandı. Okuldaki öğretmenlerin özel hayatlarına müdahalede bulunan Yılmaz, bir öğretmen için ‘’Kocası alevi kendisi ateist. Bu öğretmen kocasını aldatıyor’’ ifadelerini kullandı.

‘AHLAKİ SEVİYELERİ DÜŞÜKTÜR’
Müdür Yılmaz’ın okuldaki alevi öğretmenlere yönelik kullandığı nefret suçu taşıyan ifadeleri şu şekilde: ‘’aleviler açık seçik giyinirler, dinle çok alakaları yoktur. Ahlaki seviyeleri düşüktür ve alevilerde namus kavramı yoktur. Türk Eğitim Sen namaz düşmanı, Eğitim Sen alevi ve dinsizdir." Ayrıca okul müdürü Ali Rıza Yılmaz’ın iki yıldır okulda, ders saatlerinden sonra Nur cemaati sohbetleri yaptırdığı öğrenildi.

‘BAŞBAKAN’IN SÖYLEMLERİNİN YANSIMASI’
Eğitim Sen hatay Şube Başkanı Ayhan Erkal, “Çok sayıda meslektaşımız müdürün nefret içerikli hakaret ve baskılarına maruz kalıyor. Müdür Yılmaz, beğenmediği ve düşüncesine uymayan öğretmenleri tayine zorlamakta, tayinini aldırmayan öğretmenlere yönelik her türlü mobingi uygulamaktadır” diye konuştu.  Müdürün nefret söylemlerini eleştiren Erkal, “Meslektaşlarımıza yönelik baskılara karşı durduk. Bu nedenle sendikamız hedef haline getirildi. Başbakan Erdoğan’ın kullandığı toplumu ayrıştırıcı dil artık en ücra noktada görev yapan idarecilerde bile kendini gösterebiliyor. Mezhep ayrımı yapan, meslektaşlarımızı yıldırmaya dönük uygulamaları olan Yılmaz’ın görevden alınmasını talep ediyoruz” dedi.

birgun.net

Etiketler

 • Yorumlar
 • Yorum Yap
 • Şuanda 1. sayfadasınız, toplamda yorum sayfası var.
  Şuan 0 - 0 arasındaki içerikleri görüntülüyorsunuz ve toplam 0 içerik var.

  « İlk
  « Geri
  ileri »
 • Yorumunuz


  Yorumunuz

  Gönder

ARŞİV