Yeni Üyelik Oluştur


Bir kullanıcı adı seçin


Yukarıda belirttiğiniz eposta adresinizi tekrar girin

Üyeliğimi Oluştur

×
Üye Girişi

Giriş Yap

×
 • Cami Cemevi Aşevi Projesine HAYIR !!!

 • Aleviler üzerinde tarih boyunca var olan asimilasyonları n son halkası nedir diye sorsalar herhalde budur deriz !..

 • 2013-12-01 / 14:59:38
 • 0 Yorum
 • 1450 Kez Okundu
 • Punto:
  A
  A
  A

Aleviler üzerinde tarih boyunca var olan asimilasyonların son halkası nedir diye sorsalar herhalde budur deriz !..

Öncelikle belirtmeliyim ki Camilere ne karşıyız ne de rakibiz !.. Cami de yapılabilir Cemevi de burada sıkıntı yok ama bu iki ibadethaneyi iç içe yapmanın Alevilere yönelik olarak yeni bir asimilasyon olduğunu düşünüyorum dersem az derim çünkü Alevilerin çok büyük çoğunluğunun böyle düşündüğünü biliyoruz. Alevi ibadethanelerinin yapımını herhangi bir cemaatin üstlenmesi söz konusu olamaz. Onlarca Alevi derneği, vakfı varken İzzettin Doğan "dedenin" ismi, kimliği ne olursa olsun bir cemaattin parasal desteği ile Cemevi, Aşevi yaptırmasını doğru bulmuyoruz. Çok büyük paralar harcanarak yapılacak olan cami, cemevi ve aşevinin parasal kaynağının helal olmadığını düşünüyoruz. İzzettin bey "Alevilerin Gülen cemaatine ilgi duyduğunu" söylüyor. Allah akıl ihsan etsin diyorum pes doğrusu. Hangi aklı başında Alevi kula kulluk eden, biat kültürünün yaşatıldığı cemaatlere ilgi duyabilir. 

Ehlibeyt düşmanı Muaviye'ye "Hazreti" ünvanı verenlerin Alevilere ancak menfaatleri doğrultusunda yaklaştıklarını görmemek için kör olmamız gerekir. Bir inanca sahip insanlar hem Ehlibeyti hem de Muaviye'yi sevemezler. Muaviye isminin sonuna getirdikleri R.a (radıyallâhu anhüma) Allah ondan razı olsun demektir. Herkes şimdi elini vicdanına koysun Allah, Ehlibeytini katledenlerden razı olur mu?

Fetullah Hocanın sitesinden bir örnek:

http://tr.fgulen.com/content/view/517/146/

Değerli dostlar, Cem vakfını (Cumhuriyetçi Eğitim Merkezi) kuran Sülayman Demirel'dir ve İzzettin Doğan her zaman güçlünün yanında yer almış bir kişiliktir. Cumhuriyetle hesaplaşan, Atatürk'ün adını tarihten silmeye çalışanlarla aynı projede yer alanların samimiyetine güvenmiyoruz ve bu adımdan biran önce geri dönmelerini söylüyoruz.

 

http://www.zohreanaforum.com/tartismalar/48188-cami-cemevi-asevi-projesine-hayir.html

Etiketler

 • Yorumlar
 • Yorum Yap
 • Şuanda 1. sayfadasınız, toplamda yorum sayfası var.
  Şuan 0 - 0 arasındaki içerikleri görüntülüyorsunuz ve toplam 0 içerik var.

  « İlk
  « Geri
  ileri »
 • Yorumunuz


  Yorumunuz

  Gönder

ARŞİV