Yeni Üyelik Oluştur


Bir kullanıcı adı seçin


Yukarıda belirttiğiniz eposta adresinizi tekrar girin

Üyeliğimi Oluştur

×
Üye Girişi

Giriş Yap

×
 • Bozdağ’dan ’Alevi hakime fişleme'

 • Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Başbakan Erdoğan ile Sadullah Ergin’in, bir telefon görüşmesinde bir hakim için ’Alevi’ olduğuna yönelik değerlendirmeler yapması üzerine alevlenen ’fişleme’ tartışmasına yönelik soru üzerine, "Ben bu ahlaksız kasetler üzerinde konuşmak istemem" dedi.

 • 2014-03-07 / 04:01:52
 • 0 Yorum
 • 1236 Kez Okundu
 • Punto:
  A
  A
  A

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin arasında geçen ve kaynağı belirsiz bir ‘dinleme’ye takılarak geçtiğimiz günlerde internet üzerinden yayınlanan telefon konuşmalarının yankıları sürüyor. Erdoğan ve Ergin’in, bir davayı yakından izledikleri anlaşılan ve bir hakim için “Alevi olduğu” yönünde değerlendirmeler yapılan konuşmalar gündemi sarsmış, yargı mensuplarına dini ve siyasi saiklerle fişleme yapıldığı iddia ve tartışmalarını da yeniden gündeme getirmişti. 

Bu konu katıldığı bir televizyon programında mevcut Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’a da soruldu. Ancak Bakan Bozdağ, fişleme iddialarına ilişkin soruyu yanıtlamaktan kaçınarak, “Ben bu ahlaksız kasetler üzerinde konuşmak istemem. Ben ahlaksızlık ve hukuksuzluğa bir Adalet Bakanı olarak meşruiyet kazandıracak soruya da muhatap olmak istemem, ona meşruiyet kazandıracak cevabı vermem” demekle yetindi. 

Habertürk televizyonunda bu sabah yayınlanan “Haber Ajanda” programında, kanalın Ankara Temsilcisi Nilgün Balkaç’ın sorularını yanıtlayan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Başbakan Erdoğan ile eski Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in ses kaydına ilişkin bir soru üzerine, “Ortada bir ahlaksızlık var, hukuksuzluk keyfilik var. Türkiye ’de birileri cumhurbaşkanın, TBMM başkanı, başbakanı, Adalet Bakanı’nı dinliyor, herkesi dinliyor. Her gün montajlı, üretilmiş GDO’lu dinleme kasetler piyasaya sürülüyor. Biz medya ve siyaset olarak bu hukuksuzluğu yapanların üzerinden Türkiye’yi dizayn etmeye başladığımızda bu ahlaksızlığa meşruiyet kazandırırız. Bizim yapmamız gereken ‘ne diyorsun’ demek değil herkesin bu ahlaksızlığa karşı dur demesi gerekiyor. İnsanlar kendi aralarında konuşamayacaklar mı? Herkes bir takım konuşmalar yapıyor. Burada ahlaksızlık, hukuksuzluk, suç var ve o suçun içinden başka başka değerlendirmeler yapmak Türkiye’ye bir şeyler kazandırmaz. Bu bir ahlaksızlıktır buna perem vermeyim” diye konuştu.

Balkaç’ın, bu kayıtlarda bir hakimin “Alevi” olduğu gerekçesiyle fişlendiğine ilişkin değerlendirmeleri hatırlatması üzerine ise Bozdağ, “Ben bu ahlaksız kasetler üzerinde konuşmak istemem. Ben ahlaksızlık ve hukuksuzluğa ben bir Adalet Bakanı olarak meşruiyet kazandıracak soruya da muhatap olmak istemem, ona meşruiyet kazandıracak cevabı vermem” demekle yetindi. 

radikal

Etiketler

 • Yorumlar
 • Yorum Yap
 • Şuanda 1. sayfadasınız, toplamda yorum sayfası var.
  Şuan 0 - 0 arasındaki içerikleri görüntülüyorsunuz ve toplam 0 içerik var.

  « İlk
  « Geri
  ileri »
 • Yorumunuz


  Yorumunuz

  Gönder

ARŞİV