Yeni Üyelik Oluştur


Bir kullanıcı adı seçin


Yukarıda belirttiğiniz eposta adresinizi tekrar girin

Üyeliğimi Oluştur

×
Üye Girişi

Giriş Yap

×
 • BAU’dan fark yaratacak eğitim modeli!

 • Türkiye'de ilk kez BAU'nun hayata geçirdiği Okulda Üniversite modeli eğitimcilerin katıldığı sempozyumda tartışıldı.

 • 2014-04-10 / 11:30:03
 • 0 Yorum
 • 2220 Kez Okundu
 • Punto:
  A
  A
  A

Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) tarafından hayata geçirilen ve öğretmen yetiştirme konusuna yeni bir soluk getiren ‘Okulda Üniversite’ eğitim modeli, “Birinci Ulusal Okulda Üniversite Sempozyumu’nda masaya yatırıldı.

Halkalı Bahçeşehir Koleji’nde düzenlenen sempozyuma milli eğitim bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Ömer Balıbey’in yanı sıra çok sayıda öğretmen ve eğitimci katıldı.

Halkalı Bahçeşehir Koleji’nde düzenlenen “Birinci Ulusal Okulda Üniversite Sempozyumu”nun açılış konuşmasını Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın gerçekleştirdi.

“ÖNEMLİ OLAN NİTELİKLİ ÖĞRETMEN YETİŞTİRMEK”

Rektör Yalçın, bir toplumun genel başarı düzeyinin eğitimde hayata geçirilen proje ve elde edilen başarılarla doğru orantılı olduğunun altını çizdi.

Yalçın, “Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın iyi donanımlı, nitelikli öğretmenler tarafından eğitim alması hepimizin arzusu. BAU olarak bu konuda Türkiye’de öncü bir uygulamayı hayata geçirdik ve Okulda Üniversite eğitim modeli ile eğitim dünyamıza özgün bir marka daha kazandırdık. eğitim sistemimizde önemli olan iyi öğretmen yetiştirmektir. BAU Eğitim Bilimleri Fakültesi’nin hayata geçirdiği bu model ile 21.yüzyıl becerilerine sahip, demokrasiye inanan, çevreye karşı duyarlı öğretmenler ve eğitim yöneticileri değiştireceğiz.”

“STAJ, ÖĞRETMEN ADAYLARININ EN ÖNEMLİ SORUNU”

Türkiye’de nitelikli öğretmen yetiştirmenin birçok sorunu aşmanın anahtarı olduğunu belirten milli eğitim bakanlığı Öğretmen Yetiştirme Genel Müdürü Ömer Balıbey, Bakanlık olarak öğretmen adaylarının en önemli sorununun staj olduğunu ifade etti. Balıbey “Bu sorunu aşabilmek adına birçok proje belirledik ve çalışmalar yaptık. Ancak BAU’nun gerçekleştirdiği Okulda Üniversite eğitim modeli öncülüğünde birçok projenin altına imza atacağız. Türkiye’de eğitim anlamında çeşitli sıkıntılar yaşansa da bu tür modeller ile iddialı işler ortaya çıkacak. Bu sistemin hayata geçmesinde emeği olan başta BAU Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, BAU Rektörü Prof. Dr. Şenay Yalçın ve tüm Eğitim Bilimleri Fakültesi üyelerini kutluyorum. Beş yıl sonra bu konuda çok önemli gelişmeler yaşayacağımıza inanıyorum” dedi.

TÜRKİYE’DE İLK KEZ BAU’DA UYGULANIYOR

Nitelikli öğretmen yetişme konusunda yapılan çalışmaların ardından Bahçeşehir Üniversitesi (BAU) tarafından hayata geçirilen “Okulda Üniversite” eğitim modeli ile BAU Eğitim Bilimleri Fakültesi öğrencileri ilk iki yıl alınan temel eğitimin ardından üçüncü ve dördüncü sınıflarda “aday öğretmen” unvanıyla anlaşmalı okullarda yarı dönemli çalışmaya başlıyor. Bu dönem süresince aday öğretmenlere uzman bir öğretmen eşlik ediyor ve derslere katılıyor. Dünyada benzer örneklerin var olduğu modeli Türkiye’de ilk defa Bahçeşehir Üniversitesi uyguluyor.

Sözcü

Etiketler

 • Yorumlar
 • Yorum Yap
 • Şuanda 1. sayfadasınız, toplamda yorum sayfası var.
  Şuan 0 - 0 arasındaki içerikleri görüntülüyorsunuz ve toplam 0 içerik var.

  « İlk
  « Geri
  ileri »
 • Yorumunuz


  Yorumunuz

  Gönder

ARŞİV