Yeni Üyelik Oluştur


Bir kullanıcı adı seçin


Yukarıda belirttiğiniz eposta adresinizi tekrar girin

Üyeliğimi Oluştur

×
Üye Girişi

Giriş Yap

×
 • Alevilik nedir?

 • ALEVİLİK, Muhammet Ali'nin aydınlık yoludur. ALEVİLİK, aydınlıktır, karanlıklann dümanıdır,bır ışıktır, ALEVİLİK, insanlığın, güzelliğin dostu, düşmanlığın, kinin, garazın, kibirin yok edicisidir. Erginliktir, turaplıktır.

 • 2014-03-17 / 09:06:42
 • 2 Yorum
 • 1152 Kez Okundu
 • Punto:
  A
  A
  A

ALEVİLİK, barıştır, sevgidir, kardeşliktir, iyiliktir, güzelliktir. Yaşanılır bir dünya yaratmaktır.
ALEVİLİK, yobazın, bağnazın, gericinin baş düşmanıdır.
ALEVİLİK, cumhuriyettir, laikliktir, demokrasidir, Atatürkçülüktür.
ALEVİLİK, bilimdir, tıptır, ilaçtır, panzehirdir.
ALEVİLİK, ruhun gıdasıdır. Bir aşktır.
ALEVİLİK, Hacı Bektaşi Velidir, Atatürktür, Pir Sultan Abdaldır, Kaygusuz Abdaldır, Nesimidir, Mansurdur, Yunus Emredir, Karacaahmettir, Baba İsaktır, Baba İlyastır, Ahi Evrandır.
ALEVİLİK, sazdır, sözdür, güzelliklerle bezenmiş bir bağdır, gül bahçesidir.
ALEVİLİK, güzelikleri ve dünya nimetlerini paylaşmaktır.
ALEVİLİK, tabiattır, yaratanlardır, yaratacıdan yanadır, üretendir.
ALEVİLİK, insanların, dinine, diline, ırkına, rengine göre ayırmadan sevip bağrına basan bir yoldur, bir felsefedir.
ALEVİLİK, edebiyattır, şiirdir, müziktir, düşünen, düşünmeyen herkes yoldaştır, kardeştir, bacıdır, yarendir.
ALEVİLİK, bilmeyenlere bilgi sunmaktır, kör gözlere değil, gör gözlere Allah'ın bir lütfudur.
ALEVİLİK, inanca korkuyla sarılmak değil sevgiyle sarılmaktır.
ALEVİLİK, halkla bütünleşmek için verilen bir hizmet yarışıdır.
ALEVİLİK, dünya insanlığını her türlü kötülükten kurtaracak "NUHUN GEMİSİ"ni de içine sığdırıp çağdaş dünyaya yeni bir hizmet sunacak olan Muhammet-Ali'nin Ehlibeyt gemisidir.ALEVİLİK, dinli, dinsiz, yobaz, gerici, şeriatcı, hak düşmanı, halk düşmanı zavallılara da acıyan Allah'tan olanların bile affedilmesini dileyen ince bir yoldur.
ALEVİLİK, bağışlayıcıdır.
ALEVİLİK, hakdan alıp halka, halkdan alıp Hakka ulaştıran semahtır.
ALEVİLİK, çağdaşlıktır, insanoğlunun sımsıkı sarılacagı bir yaşam felsefesidir.
ALEVİLİK, atom bombalarını öldürmek için değil, bilime ışık tutmak için patlayan evrensel bir feza çağının yaratıcılığını savunan bilimsel bir inançtır.
ALEVİLİK, dört kapı, kırk makamdır. Pirlikdir, Mürşitlikdir, Dedelikdir, Taliplikdir, dervişlikdir. Bir CAN'dır.
ALEVİLİK, Nebilerin, Velilerin, Uluların yoludur.
ALEVİLİK, Gönül Kabesini yıkmamakdır.
ALEVİLİK, Cennet ve Cehennem masalları ile kendini avutmamakdır.
ALEVİLİK, Kimsenin inancıyla alay etmemektir. HOŞGÖRÜDÜR.
ALEVİLİK, evrensellikdir.
ALEVİLİK, aleviliği yalnızca bir yaşam biçimi olarak görüp, küçük bir kabın içine hapsetmeye çalışanlara biraz daha gözlerini açmaları için ömür araştıracakları bir bilim
dalıdır.
ALEVİLİK, Dünya durdukça sonsuza dek yaşayacak olan bir HAK'tır. Dünya dinidir, insanlık yoludur, Hakkin batılı yok ettiği bir çizgidir.

 gercekilim.com/aleviliknedir.htm

Etiketler

 • Yorumlar
 • Yorum Yap
 • #1 - Alevi nedir, Alevilik nedir? 2014-03-18-02:47:39
  Ali
  0
  Beğendim
  1
  Beğenmedim
  Alevilik, İslamdır. Hakk-Muhammed-Ali yolunun Kırklar Meclisinde olgunlaştığı ve Oniki İmamlarla devam eden;İmam Cafer-i Sadık’ın akıl ölçüsünü rehber olarak alan, Horasan erenlerinin himmetleriyle Anadolu’ya gelen Hazret-i Pîr’le ve ulu ozanlarımızın nefesleriyle hayat bulan inancın adıdır. Alevilik inancı, hayatın amacını insanın ham ervahlıktan çıkarak insan-ı kâmil olup özüne dönmek olarak tanımlar. Bunun için de; Mürşid, Pîr ve Rehber huzurunda ikrar verilerek 4 Kapı 40 Makam aşamasından geçilir. İnancımızın uygulandığı mekân cemevidir." Biz tarik-i Bektaşi'yiz, zikrederiz Hâkk'ı biz Bizdedir Şah-ı Velayet sırları hep bizdedir Pîrimiz Hünkâr Hacı Bektaş Veli, kuluyam Nesimi Etmeyiz cahile minnet, Al-i Sultan bizdedir.
  #2 - Alevilik Nedir Aciklamasinda Yanilti Var 2014-03-20-15:58:41
  Devran
  0
  Beğendim
  1
  Beğenmedim
  Sevgili degerli , Alevilik nedir ? konumunu yazan can . Aleviligin aciklamasinda ; ALEVİLİK, cumhuriyettir,laikliktir,demokrasidir, Atatürkçülüktür diyorsunuz . Alevilikte Atatürkün ne hakki nede payi var diye dusunuyorum , Nedenini izah edeyim,Aleviligi Atatürkle kiyaslamak, Alevi sehit pirlerimize bir hakarettir,Atatürk Alevilik icin ne gibi fedakarlikta bulunmustur, Atatürk Aleviler icin nasil bir bedel ödedi , Kerbelada Cumhuriyet yoktu can,bunu hepimiz biliyoruz. Atatürke sonsuz saygim vardir,Ben Zeynel Abidin ocaklarindanim, Atatürk'ün Alevilikle ne yakindan nede uzaktan alakasi yoktur. Simdi cogu zaman sunlari görüyorum,Bazilari Aleviligimizi hak yolumuzu,Dincilestirmek istiyorlar, Bizler Hak yolunda,pirlerimizin izinde yolumuzda degerlerimize sahip cikarken, Bazilari ya biz Alevileri camilere cekmek istiyorlar , Bazilarida Cumhuriyetcilik veya Kemalizmcilige cekmek istiyorlar . Simdi dogru konusmak gerekiyor,Atatürkün manevi kizi , Sivasi Kocgiriyi bombaladiklarini ve nice sucsuz Alevi, Coluk cocuk canlarimizi katledildigini umarim unutmamistirsiniz . Kerbelada sehitlerimiz,Dersim,Kocgiri,Maras,corum, vs vs vs , Bu Pirlerimizin sayesinde burdayiz,sayet Alevilik icin hayiri dokunan, Ve bedel ödüyen her can, hos gelsin sefalar getirsin Hak yolumuza . Lutfen Aleviligimizle alakasi olmuyan,insanlari kahraman olarak göstermek dogru degildir. Eger Haktan yanaysak,hakki savunalim,Pirlerimiz cok guzel demis, "BENIM KABEM INSANDIR" Ben zalimlerle birlikte,varlık içinde yaşamayı alçaklık; Zalime karşı gelerek bulacağım ölümü yücelik sayarım. (Hz.HÜSEYİN) Bu degerleri savunalim,sevgi ve saygilarimla , Hizir hak yolumuzu daim eylesin,demine hü . Ask ile
  Şuanda 1. sayfadasınız, toplamda 1 yorum sayfası var.
  Şuan 0 - 2 arasındaki içerikleri görüntülüyorsunuz ve toplam 2 içerik var.

  « İlk
  « Geri
  1
  ileri »
  Son »
 • Yorumunuz


  Yorumunuz

  Gönder

ARŞİV